اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

کشور کانادا به دلیل موقعیت جغرافیایی و وجود آزادی‌های اقتصادی و اجتماعی و سطح بالای آموزش همواره مقصد محبوبی برای ایران جهت سفر، کار و تحصیل بوده است. برای حضور در کشور کانادا نیاز به اخذ ویزا می‌باشد. ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که مرکز مهاجرت با کمک مشاوران متخصص خود شما را برای دریافت ویزای موردنظرتان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، راهنمایی می‌کنند.

مشاوره تخصصی و رایگان ویزا کانادا

همواره سوالات زیادی در رابطه با اخذ ویزای کانادا در ذهن افراد وجود دارد؛ مشاوران مرکز مهاجرت آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما و همچنین ارزیابی شرایط شما جهت دریافت ویزای کانادا پس از تکمیل درخواست مشاوره رایگان هستند.

ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا همان Visitor Visa هست که در ایران به اسم ویزای مولتی کانادا یا ویزای 5 ساله کانادا شناخته می‌شود.

دریافت ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، ویزای موقت است که با هدف گردشگری، بازدید از خانواده و اقامت‌های کوتاه مدت صادر می‌گردد. ویزای توریستی کانادا به دو نوع سینگل و مالتیپل تقسیم می‌شود. ویزای توریستی سینگل، که دارنده‌ی آن فقط اجازه یک بار ورود به کشور کانادا را دارد و پس از ورود به کانادا، می‌تواند تا ۶ ماه اقامت داشته باشد. ویزای مولتی کانادا، با توجه به تاریخ انقضای پاسپورت متقاضی صادر می‌گردد؛ مدت اقامت در هر بار ورود، همانند ویزای سینگل می‌باشد.

امکان تغییر ویزای توریستی کانادا به سایر ویزاها مانند ویزای تحصیلی وجود دارد.

یک سری شرایط عمومی برای دریافت ویزای توریستی کانادا وجود دارد مثل داشتن پاسپورت، عدم سوء‌پیشینه، سلامت جسمی و روانی و تعهد به اینکه در جستجوی کار به کانادا سفر نمی‌کنید. همچنین دو مورد دیگر که اهمیت زیادی هم دارند عبارتند از تمکن مالی و تاریخچه سفر.

برای درخواست ویزای توریستی کانادا دو راه پیش رو دارید که در روش دوم نیاز به سفر به یکی از کشورهای همسایه جهت مراجعه به سفارت کانادا می‌باشد.

 • ثبت آنلاین درخواست ویزای توریستی کانادا به صورت غیرحضوری
 • درخواست ویزای توریستی کانادا به صورت حضوری در سفارت این کشور

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت ویزای توریستی کانادا، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید و از مشاوران مرکز مهاجرت، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دریافت ویزای همراه تحصیلی کانادا

دریافت ویزا برای همراهِ فرد متقاضی تحصیل در کانادا امکان پذیر است زبرا بسیاری از والدین تمایل دارند که در زمان تحصیل فرزندشان در کانادا در کنار هم باشند همچنین برخی دیگر از متقاضیان می‌خواهند همسر یا فرزندانشان در زمان تحصیل در کنارشان باشند.

 سه نوع ویزای همراه والدین، همسر و فرزند تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

دولت کانادا به این دغدغه خانواده‌ها اهمیت می‌دهد و لذا امکان دریافت ویزای همراه تحصیلی کانادا را برای افراد فراهم کرده است. البته لازم به ذکر است زمان اقدام برای دریافت این ویزا در میزان موفقیت فرد در اخذ ویزا، بسیار اهمیت دارد.

از دو روش می‌توان برای دریافت ویزای همراه تحصیلی کانادا اقدام نمود:

 • ویزای توریستی: در این روش همزمان با درخواست ویزای تحصیلی دانش آموز یا دانشجو در محل تحصیل، والدین محصل نیز درخواست ویزای همراه خود را ارسال می‌کنند و ویزای اخذ شده دارای اعتبار 6 ماهه می‌باشد.
 • ویزای کاری: اگر فرد در دانشگاه‌های کانادا به صورت تمام وقت مشغول تحصیل باشد، همسرش می‌تواند برای اخذ ویزای اجازه کار اقدام کند.

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت ویزای همراه دانشجو یا دانش آموز کانادا، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید و از مشاوران مرکز مهاجرت، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای همراه دانش آموز یا دانشجو

این ویزا به والدین، فرزندان و یا همسر فردی که در کانادا مشغول به تحصیل است داده می‌شود؛ که از دو طریق ویزای توریستی و اجازه کار می‌توان برای دریافت آن اقدام کرد.

ویزای دانشجویی یا دانش آموزی

ویزای تحصیلی برای افرادی که قصد تحصیل در دوره‌های بیش از 6 ماه در کانادا را دارند، مناسب است. امکان درخواست ویزای تحصیلی پس از دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا وجود دارد.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای افراد متقاضی دوره‌های آموزشی بیشتر از 6 ماهه صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا لازم است مدرک زبان به همراه پذیرش از سوی مدرسه یا دانشگاه معتبری که قصد تحصیل در آنجا را دارید، ارائه نمایید.

بدون داشتن مدرک زبان هم می‌توانید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نمایید. در این صورت باید در کالج‌ها و مدارس کانادا به تحصیل مشغول شوید.

توجه داشته باشید پذیرش یا دریافت بورسیه به منزله دریافت ویزای تحصیلی نیست. اما با اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون محدودیت تا پایان اعتبار ویزا که معمولا تا پایان مدت تحصیل فرد است، به کانادا سفر کنید.

ویزای تحصیلی کانادا اساسا به دو دسته زیر تقسیم می‌شود که فرد متقاضی با توجه به سن و شرایطش می‌تواند برای دریافت هر کدام از آن‌ها اقدام کند.

 • ویزای دانش آموزی کانادا: دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی کانادا می‌توانند با پرداخت شهریه، تحصیل نمایند و ویزای دانش‌آموزی دریافت کنند.
 • ویزای دانشحویی کانادا: متقاضیان می‌توانند علاوه بر تحصیل در دوره‌های دانشگاهی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری، در کالج ها و مراکز معتبر آموزشی دوره‌های کوتاه مدت نیز ثبت نام کنند و از ویزای دانشجویی استفاده نمایند.

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید و از مشاوران مرکز مهاجرت، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا تخصص ماست.

اگر می‌خواهید با بهترین تیم مهاجرتی مشورت کنید؛ همین الان درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید.

ویزای والدین به کانادا

این ویزا به والدین فردی که در کانادا مشغول به تحصیل است داده می‌شود تا والدین بتوانند از فرزند خود حمایت کنند.

دریافت سوپر ویزای کانادا

ویزای والدین که به دلیل اهمیت آرامش ذهنی افراد و خانواده، به والدین افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند، داده می‌شود تا بتوانند در کنار عزیزانشان باشند. این ویزا مشکل مدت زمان کوتاه ویزای توریستی را ندارد و والدین با خیال راحت می‌توانند با فرزندان خود دیدار کنند.

این ویزا از آن جهت جذابیت دارد که در هر زمان می‌توان برای دریافت آن اقدام کرد و حداقل درآمد آن نسبت به برنامه اسپانسرشیپ، کمتر است.

سوپر ویزای کانادا، یک ویزای مالتیپل است که تا 10 سال اعتبار دارد و به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها اجازه می‌دهد تا هر بار که به دیدار خانواده خود به کانادا می‌روند، تا دو سال در این کشور اقامت کنند.

افراد برای اقدام به اخذ سوپر ویزای کانادا لازم است تا از یک سری شرایط حداقلی برخوردار باشند که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 • داشتن پاسپورت
 • تمکن مالی متقاضی
 • دعوت‌کننده حداقل درآمد لازم را داشته باشد
 • داشتن یک سال بیمه متقاضی با پوششی به ارزش حداقل 100 هزار دلار

جهت بررسی شرایط خود برای اخذ ویزای والدین کانادا، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید و از مشاوران مرکز مهاجرت، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دریافت ویزای کار کانادا

ویزای کاری کانادا در جهت جذب نیروی کار متخصص و کارآفرینان به بازار کار و اقتصاد کانادا ایجاد شده است. در صورتی که از طریق نیروی کار ماهر اقدام می‌کنید لازم هست تا علاوه بر مدرک زبان، از کارفرمای خود دعوت نامه‌ی کار داشته باشید. و اما اگر از راه خوداشتغالی یا استارتاپ اقدام می‎کنید لازم است تا طرح کسب و کار نوآورانه و قابل دفاعی را ارائه نمایید.

از مزیت‌های ویزای کاری کانادا می‌توان به این اشاره کرد که در صورتی که طول مدت ویزای کاری بیشتر از یک سال باشد، می‌توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

از جمله مواردی که در اخذ ویزای کاری کانادا اهمیت دارد، علاوه بر ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، کارفرما باید در دعوت نامه شما نحوه‌ی آشنایی با شما را نیز ذکر نماید.

مواردی که در موفقیت درخواست ویزای کاری کانادا تاثیر دارند را در ادامه بیان کرده‌ایم:

 • داشتن سوابق تحصیلی
 • داشتن سابقه کاری مرتبط
 • تمکن مالی
 • داشتن مدرک زیان
 • سن بین 18 تا 35 سال

جهت بررسی شرایط خود برای اخذ ویزای کاری کانادا، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید و از مشاوران مرکز مهاجرت، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای کار

ویزای کار کانادا با هدف جذب نیروی متخصص و کارآفرینی و خوداشتغالی صادر می‌شود. فردی متخصص یا کارآفرین هستید این ویزا می‌تواند مناسب شما باشد.

دریافت مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس