مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

راهنمای مهاجرت از طریق تخصص به کانادا

اگر می‌خواهید با تخصص، مهارت و سابقه کاری که دارید به کانادا، یکی از ده قدرت برتر جهان و یکی از جذاب‌ترین مقاصد مهاجرتی با مزایایی همچون آزادی‌های اجتماعی، چندزبانی و چندفرهنگی بودن، فرصت‌های شغلی متعدد، بازار کار پویا، استاندارد بالای آموزش، خدمات درمانی رایگان، رفاه اجتماعی، خدمات دولتی متنوع، امنیت بالا و… مهاجرت کنید، می‌توان در برنامه‌های مهاجرتی نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر کانادا شرکت کرد.در ادامه با ارائه جزئیات بیشتر درخصوص مهاجرت از طریق تخصص به کانادا و پاسخگویی به تمامی سوالات‌تان در این حوزه شما را در مسیر تصمیم‌گیری آگاهانه و هوشمندانه برای دریافت ویزای کار کانادا راهنمایی خواهیم کرد:

برنامه‌های مهاجرت از طریق تخصص به کانادا

برای مهاجرت از طریق تخصص به کانادا، سه روش پیش روی‌تان قرار خواهد داشت:

اداره مهاجرت کانادا

الف) برنامه اسکیل ورکر فدرال

مناسب آن دسته متقاضیانی است که تجربه کاری و تخصص ویژه‌ای دارند و قصدشان اقامت و دریافت ویزای کاری کانادا در یکی از استان‌ها یا قلمروهای این کشور به غیر از کبک است.

ب) برنامه اسکیل ورکر کبک

آن دسته متقاضیان مهاجرت از طریق تخصص به کانادا که در برنامه اسکیل ورکر فدرال نمی‌خواهند شرکت کنند، می‌توانند برای دریافت ویزای کار از طریق این برنامه اقدام کنند.

پ) برنامه نامزدی استانی PNP

بیشتر استان‌ها و قلمروهای کانادا برای متقاضیان مهاجرت از طریق تخصص یک برنامه اسکیل ورکر مخصوص به خود را دارند و با سرعت زیادی تحت پیگیری قرار گرفته و راحت‌تر دریافت می‌شوند.

الف) برنامه اسکیل ورکر فدرال

اصلی‌ترین برنامه مهاجرت از طریق تخصص به کانادا محسوب می‌شود. برای شرکت در این برنامه متقاضی باید ضمن ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری، اشتیاق خود نسبت به شرکت در برنامه را نشان داده و براساس اطلاعات حساب کاربری‌اش و سامانه جامع امتیازدهی در بین سایر کاندیداها و رقبا، به امتیاز مطلوب دست پیدا کند. درصورت پذیرش، دعوت‌نامه برای فرد صادر می‌شود.

شرایط الزامی برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر فدرال

شرایط الزامی برای شرکت در این برنامه به شرح زیر است:

  • سابقه کار تمام‌وقت با دریافت حقوق یک ساله یا معادل آن در طول 10 سال گذشته در مشاغل طبقه‌بندی‌شده موردنظر کانادا
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی با معیار زبان کانادایی 7 (CLB)
  • ارائه مدرک تحصیلی کانادایی یا مدرک معادل دانشگاهی خارج از این کشور با ارزیابی اعتبار آموزشی ECA

برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

متقاضیان واجد شرایط باید حداقل دارای شرایط سابقه کار، مهارت زبان انگلیسی، تحصیلات و حداقل امتیاز 67 از 100 باشند.

فاکتورهای انتخابی اسکیل ورکر

امتیاز فاکتور
تا حداکثر ۲۵ امتیاز تحصیلات
تا حداکثر ۲۸ امتیاز مهارت‌های زبان
تا حداکثر ۱۵ امتیاز تجربه کاری
تا حداکثر ۱۲ امتیاز سن متقاضی
تا حداکثر ۱۰ امتیاز پیشنهاد کاری هماهنگ‌شده
تا حداکثر ۱۰ امتیاز تطبیق‌پذیری

مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا تخصص ماست.

اگر می‌خواهید با بهترین تیم مهاجرتی مشورت کنید؛ همین الان درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید.

بودجه و تمکن مالی موردنیاز

تعداد اعضای خانواده بودجه الزامی (برحسب دلار کانادا)
۱ ۱۲٫۶۶۹
۲ ۱۵٫۷۷۲
۳ ۱۹٫۳۹۰
۴ ۲۳٫۵۴۲
۵ ۲۶٫۷۰۱
۶ ۳۰٫۱۱۴
۷ ۳۳٫۵۲۸
به ازای هر نفر بیشتر ۳٫۴۱۴

هزینه‌های شرکت در برنامه اسکیل ورکر

هزینه (دلار کانادا) نوع درخواست
۱٫۰۴۰ متقاضی اصلی (۵۵۰ دلار (هزینه پردازش) + ۴۹۰ دلار (هزینه حق اقامت دائم))
۱٫۰۴۰ همسر (۵۵۰ دلار (هزینه پردازش) + ۴۹۰ دلار (هزینه حق اقامت دائم))
۱۵۰ دلار برای هر فرزند فرزند وابسته متقاضی اصلی که زیر ۲۲ سال سن داشته و دارای همسر نیست یا فرزند ۲۲ ساله یا بالاتر که بخاطر مشکل ذهنی و جسمی قادر به پوشش هزینه‌های خود نیست.

ب) برنامه اسکیل ورکر کبک

برنامه دیگر مهاجرت از طریق تخصص به کانادا شرکت در برنامه اسکیل ورکر کبک برای دریافت اقامت در مونترال یا شهرهای دیگر استان کبک است. متقاضیان برای شرکت در این برنامه درخواست‌شان را از طریق پروسه QSWP و با ایجاد پروفایل EOI و پرتال Arrima انجام می‌دهند.

تایید صلاحت برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کبک

آن دسته متقاضیان مهاجرت از طریق تخصص به کانادا که می‌خواهند برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کبک اقدام کنند، اگر مجرد باشند باید حداقل 50 امتیاز و درصورت تاهل 59 امتیاز را دریافت کنند تا گواهی CSQ برایشان صادر شود و سپس بتوانند نسبت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

امتیازها فاکتورها
تا حداکثر ۱۴ امتیاز ( امتیاز مردود: ۲ امتیاز) تحصیلات
تا حداکثر ۱۲ امتیاز حوزه آموزش
تا حداکثر ۱۴ امتیاز پیشنهاد شغلی معتبر
تا حداکثر ۸ امتیاز تجربه کاری
تا حداکثر ۱۶ امتیاز سن
تا حداکثر ۲۲ امتیاز مهارت زبان
تا حداکثر ۸ امتیاز وضعیت اقامت و خانواده در کبک
تا حداکثر ۱۷ امتیاز مشخصات همسر
تا حداکثر ۸ امتیاز حضور فرزندان همراه
۱ امتیاز تمکن مالی

برنامه اسکیل ورکر کبک کانادا

هزینه‌های شرکت در برنامه اسکیل ورکر کبک

هزینه‌ها (دلار کانادا) متقاضی
۷۹۸ متقاضی اصلی
۱۷۱ همسر
۱۷۱ هر فرزند وابسته

پ) برنامه نامزدی استانی یا PNP

و آخرین راهکار مهاجرت از طریق تخصص به کانادا شرکت در برنامه نامزدی استانی یا PNP است که در این طرح استان‌ها و مناطق تحت قلمروی کانادا اجازه دارند تا متقاضیان واجد شرایطی که قصد مهاجرت و اقامت در استان خاصی از کانادا (نوناووت و کبک) را دارند با توجه به شرایط‌شان، در جریان مهاجرتی هماهنگ با سیستم گزینش مهاجرتی اکسپرس اینتری فدرال، شرکت داده‌ شوند.
آن دسته متقاضیان مهاجرت از طریق تخصص به کانادا که از طریق برنامه نامزدی استانی، موفق به اخذ این عنوان می‌شوند، تحت عنوان نامزدهای برتر شناخته‌شده و براساس سیستم جامع امتیازدهی CRS، 600 امتیاز جایزه دریافت می‌کنند.
از جدیدترین و بهترین برنامه‌های نامزدی استانی کانادا، برنامه اسکیل ورکر استان ساسکاچوان است که دو دسته اصلی اکسپرس اینتری و مشاغل پرمتقاضی OID را دربردارد.
برنامه نامزدی استانی یا SINP ساسکاچوان به داشتن پیشنهاد کاری از کارفرماهای کانادایی نیاز نداشته و متقاضیانی که در هر یک از زیرگروه‌های این طرح موفق به دریافت نامزدی استانی شوند، 600 امتیاز از سوی سامانه اکسپرس اینتری فدرال دریافت خواهند کرد. به همین خاطر، نامزدهای استانی واجد شرایط این برنامه، دعوت‌نامه درخواست ITA دریافت می‌کنند و می‌توانند پس از آن برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

ساختمان یکی از شرکت‌های کانادا

حال که با انواع برنامه‌های مهاجرت از طریق تخصص به کانادا همچون برنامه‌های فدرال، کبک و نامزدی استانی، نحوه امتیازدهی و هزینه‌های آن آشنا شدید و قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره روال دریافت ویزای کاری پس از دریافت دعوت‌نامه‌های شغلی از سوی این برنامه‌ها دریافت کنید، بهتر است همین الان تلفن را بردارید و با شماره 02122684022 تماس بگیرید تا مشاوران مجرب، حرفه‌ای و خوش‌سابقه ما در مرکز مهاجرت شما را با مهاجرت از طریق تخصص به کانادا و دریافت ویزای کار کانادا در کمترین زمان ممکن و پاسخگویی به تمام سوالات‌تان در این زمینه، راهنمایی کنند.

مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا تخصص ماست.

اگر می‌خواهید با بهترین تیم مهاجرتی مشورت کنید؛ همین الان درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید.

درخواست مشاوره رایگان از وکیل رسمی کانادا

  • جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان برای اخذ ویزا، مهاجرت و یا تحصیل در خارج توسط مشاوران مرکز مهاجرت، اطلاعات فرم زیر را تکمیل فرمایید. پس از تکمیل فرم، متخصصان مرکز مهاجرت با شما تماس خواهند گرفت و راهکار متناسب با نیاز و شرایط شما را پیشنهاد می‌دهند.

دریافت مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس